Tag : mechanismu

mechanismu

Written on Jun, 22, 2018 by in
Pera jsou často malými částmí větších celků. Přestože někdy samostatně dělají neobvykle podstatnou práce. Díky pružinám hodně předmětů může naležitě pracovat.

Pružina to víc komplikovaní věc než myslí většina z nás. Pro většinu existuje jenom jeden týp per. Jsou to nejpopularnější pružiny tlačné. Samozřejmě každý z nás částo používá takového žánrů pružin, ale spousta lidí vůbec o tím neví. Pružiny najdeme v malých předmětech, kterých použivame každodenně.

Continue Reading...
Written on Jun, 21, 2018 by in
V procesu výroby pružiny, především torzní, splňují docela různé a důležité funkce. Proto, aby mohly je bez potíží splňovat, nejlépe opatrně je přizpůsobit ke všem nutným podmínkám – k nim patří na příklad velikost, maximální délka, životnost vůči tlaku a některým jiným činitelům (tř. zvyšené teplotě anebo vodě). Samozřejmě důležitý je i tvar pružiny – kromě široce známé spirály různorodé ocelové pružiny můžou vlastnit také tvar talíře anebo kuželu. Látky jsou asi neomezené – už když zvolíme jen pružiny dratové, máme k volbě výrobky nerezové, bronzové, ocelové, zinkované a patentované.
Continue Reading...